250 TL üzeri siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
250 TL üzeri siparişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kullanım Şartları

MAÇAVALESİ KULLANIM ŞARTLARI VE KOŞULLARI

 

Bu macavalesi.com internet sitesine (“site”) girmeniz veya sitedeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız, aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin kullanılması sebebiyle, şartlar ve koşulların ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Maçavalesi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (“MaçaValesi”) sorumlu değildir. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen macavalesi.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak bu sayfalarda yazılı şartları ve koşulları kabul etmiş sayılmaktasınız.

MaçaValesi işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile, bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar, link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Kullanım Şartları ve Koşulları macavalesi.com’un tüm kullanıcılarına açıktır ve uygulanmaktadır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, MaçaValesi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

  1. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi
  2. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.
  3. Sitenin ya da mobil uygulamanın güvenliğini tehdit edecek, sitenin, mobil uygulamanın ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi
  4. Sitede yer alan bilgi, içerik, yazılım ve servislerin telif hakkı MaçaValesi’ne ya da anlaşmalı olduğu üçüncü kişilere aittir. Kullanıcı hiçbir şekilde bu bilgi, içerik, yazılım ve servisleri değiştiremez, çoğaltamaz, kopyalayamaz, dağıtamaz ve kullanamaz.
  5. Kullanıcı, siteye girdiği, yüklediği, yazdığı tüm ifade, bilgi ve dosyaların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve MaçaValesi’nin bunlardan sorumlu tutulamayacağını, ayrıca Siteye girdiği, yüklediği, yazdığı ifade, bilgi ve dosyalar nedeniyle MaçaValesi’nin karşılaşabileceği tüm zararlardan da sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  6. Kullanıcı tarafından sitenin Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası yasa ve anlaşmalara aykırı biçimde kullanılması, bu yasalara aykırı bilgi girilmesi ve iletişimde bulunulması

Kullanıcı, Sitenin hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile MaçaValesi’nin Site üzerinden hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcı’ya aittir.

MaçaValesi’nin, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu şartlar ve koşulları kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe MaçaValesi’nin kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

MaçaValesi, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi MaçaValesi’nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. MaçaValesi, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

MaçaValesi bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, markalar, alan adları (macavalesi.com, macavalesi.com.tr), logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. MaçaValesi’nin burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

İşbu kullanıcı şartları ve koşullarında belirlenen ve MaçaValesi tarafından tek taraflı olarak belirlenecek amaçlar dışında kullanıcı tarafından MaçaValesi hesabının gerek MaçaValesi’ni gerekse de üçüncü kişileri zarara uğratacak şekilde kullanılması ve/veya MaçaValesi’nin ticari itibarının kullanıcının eylemlerinden dolayı zarar görmesi halinde MaçaValesi, kullanıcının üyeliğini derhal iptal etme, kullanıcıya karşı gerek adli gerekse idari her türlü merciye başvurma hakkına sahiptir. Ayrıca, macavalesi.com internet sitesi üzerinde yer alan paylaşım linkleri, İstenmeyen Ticari İleti/ “unsolicited bulk e-mail” (UCE/SPAM) gönderimine sebebiyet verecek ve bundan kazanç elde edecek şekilde kullanılamaz. Bu nedenle bu hükme aykırı şekilde kullanıcı tarafından işlemlerde bulunulması halinde, kullanıcının hesabı süresiz ve tek taraflı olarak başkaca bir sebep göstermeye gerek olmaksızın sona erdirilir. MaçaValesi’nin bu yüzden uğrayacağı zararlara karşılık her türlü dava ve talep hakkı saklıdır.

MaçaValesi, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.