250 TL üzeri siparişlerinizde Ücretsiz Kargo
250 TL üzeri siparişlerinizde Ücretsiz Kargo

Gizlilik İlkeleri

MAÇAVALESİ GİZLİLİK VE GÜVENLİK İLKELERİ

 

Üyelerimizin ve kullanıcılarımızın macavalesi.com internet sitemize (“site”) vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, güvenliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda, Maçavalesi iç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (MaçaValesi) tarafından aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik ve Güvenlik İlkeleri benimsenmiştir.

Siteye girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre MaçaValesi ve/veya ilgili ödeme sağlayıcı kuruluşlarca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri ödeme sağlayıcı kuruluşları’nca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı şifresi gibi bilgiler MaçaValesi tarafında görülmez ve kaydedilmez).

MaçaValesi, kullanıcıların girdikleri bilgilerin güvenliği ve korunması, başkalarınca görüntülenememesi amacıyla, sitede 256 bit SSL (Secure Socket Layer) şifreleme altyapısı kullanmaktadır. Bu altyapı sadece ödeme sayfalarında değil, sitenin tümünde kullanılmaktadır.

Kullanıcıların siteye üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Sitenin diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Siteden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan MaçaValesi sorumlu değildir.

MaçaValesi, size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb…) sizlerden talep etmektedir. MaçaValesi sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırma çalışmalarında, sadece MaçaValesi bünyesinde kullanılmaktadır. MaçaValesi, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

MaçaValesi, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde, site kullanımı sırasında izlediği ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, MaçaValesi müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla MaçaValesi iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde MaçaValesi veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin site arayüzü üzerinden banka veya ilgili ödeme sağlayıcı kuruluş ile bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

 

Ek bilgi almak istediğiniz konularda sitede belirtilen iletişim yolları ile MaçaValesi’ ne danışabilirsiniz.